Zabte Windows Avastem!

Osmičky si mé srdce zrovna nezískaly. Ale kdyby nic jiného – za celou dobu jsem alespoň neviděl modrou obrazovku smrti. Dokud se nepřimršil Avast Internet Security.

Jakožže něco není allright bylo znát již při instalaci – tuším, že končila nějakým systémově vynuceným restartem. Po najetí systému GUI Avastu nikde – v trayi taky žádná ikonka neoxidovala – Avast nenajel. V procesech nějaký Avast byl – v programech spouštěných po startu nic… Najednou modrá obrazovka se šklebíkem, že prej Watchdog_něco_violation. Okito – tedy startujeme znova.

Opět žádný Avast. Dávám opravu instalace, ta projede, restart. Tentokrát se BSOD ukázala už při nabíhání systému – a aby to nebyla taková nuda, tak s jinou chybovou hláškou typu Expool_něco_něco. Great!

Napoixsté systém naběh – okamžitě Obnovení systému (přímo ze systému nevyžaduje instalační médium). Ještě jsem zkontroloval, že ten bazmek v systému opravdu není:))

Dle chování systému po čas reinstalů to vypadalo, že Avast domršil jaderné ovladače – nejspíš v rámci své novinky zvané hardwarově založená virtualizace procesů – patrně by ji chlapci mohli ještě doladit.

Jedinou fičurou, za kterou může být člověk v Avastu rád, je vynucené vytvoření bodu obnovy.

Zdroje

  • Avast