Vivaldi 1.4: barvičky na přání a načasovaně

Vivaldi dále akcentuje customizovatelnost – tentokráte si naplánujeme, kdy si má který skin objevit…

vivaldi logo prohlížeče

Pro Instaluj.cz SEO specialista a copywriter Daniel Beránek:

Vivaldi 1.4: co chvíli jiná barva

Nová verze prohlížeče Vivaldi dále akcentuje jeho hlavní poslání – maximalizaci přizpůsobitelnosti aplikace svému uživateli. Proto také zavádí plánování změn barevného schématu browseru. To potěší nejen fandy barev a těch, kteří si například po obědě vyloženě potřebují něčím posvítit do očí, ale i ty, kteří v aplikaci zůstávají dlouho do noci a uvítají snížení namáhaní očí…

Vývojáři Vivaldi se v poslední době zaměřili na přizpůsobitelnost grafického provedení prostředí prohlížeče. Nabídli uživatelům hned několik barevných schémat, možnost vytvářet vlastní a určit zaoblení rohů jednotlivých prvků. Nyní tato schémata dostávají ovládací prvek v podobě časovače, který je bude dle přání uživatelova přepínat. Krom základního použití v podobě přepnutí světlého schématu ve dne na schéma tmavé v noci umožňuje x dalších přepínání. Můžete tak zahánět nudu neustálým přeskinováváním prohlížeče, či se třeba budit z letargie po zvlášť vydatném obědě.

Jedna z mála věcí, které zůstávají nedořešené, je drag&drop manipulace s jednotlivými panely prohlížeče. Ty zatím nejdou jednoduše roztrhnout a spojit přímo pomocí myší, ale je třeba navigovat přes menu panelu vyvolaným pravým myšítkem Přesunout list do – Nové okno (či zpátky Okno s X listem). Navíc i zobrazení panelů rozdělených do oken zůstává bez okraje, což stěžuje manipulaci s nimi.

Zdroje