Jak bezplatně získat 1 TB úložiště Google Drive?

Bezplatně není zdarma – na druhou stranu to ani není příliš obtížné… zvláště pro ty, co trpí neodbytnou touhou dělit se o své názory, postovat fotky a opravovat druhé – slovy Googlu: psát recenze, přidáváním fotografií a opravami zastaralých zápisů coby Místní průvodce aplikace Google Mapy.

Google G logo

Pro Instaluj.cz SEO specialista a copywriter Daniel Beránek:

Jak získat terabajt prostoru na Google Drive?

Standardní nabídka bezplatného prostoru ke službám Googlu je 15 GB. Dost prostoru na dokumenty, ne tak mnoho na fotky, minimum na video. Ovšem Google občas přichází s různými akcemi, jak tento objem navýšit. Samozřejmě se nebavím o placených variantách:) Dnešní způsob ale nebude ani zcela zdarma – bude třeba pro něj něco udělat. Stát se Místním průvodcem Map Googlu!

Tenhle terabajt prostoru Google Drive nebude zadarmo. Nebude stačit jen se registrovat. Nebude stačit jen se čímsi proklikat. Budeme muset stát se Místním průvodce pro Google Mapy a navíc i získat dostatečný počet bodů k odemčení 1 TB cloudového úložiště. Na druhou stranu ovšem získáme přednostní přístup k informacím, pozvánky na nejrůznější semináře a do exkluzivních soutěží, budeme moci první vyzkoušet nové funkce a služby Googlu, dostaneme odznáček, pravidelné dárky a třeba i přístup k novým produktům, které ještě nejsou uvolněny pro veřejnost.

Jak se stát Místním průvodcem Google Map?

 1. Na stránce www.google.com/local/guides/signup zvolte Zaregistrovat, přihlaste se svými přístupovými údaji do Google účtu (či vytvořte nový);
 2. na další straně vyplňte Město (původu či nejčastějšího vytváření obsahu), odsouhlaste přesažení hranice 18 let, pravidla programu a nejlépe i zasílání novinek (při prvním přihlašování rozhraní lehce blblo, když nebyla zatržena i tato možnost);
 3. přijde nám potvrzovací email a my se ocitneme v rozhraní služby.

Po pravé straně jsou volby rozhraní, v nichž najdeme odkazy na Výhody, Komunitu a akce, Tipy pro průvodce Centrum nápovědy a Nastavení. Služba je ještě v plenkách, proto většina odkazů vede nespecificky na další stranu Místního průvodce, kde patrně mají být všechny informace pohromadě. Zatím informace nejsou odděleny a fakticky funguje pouze Nastavení, v němž můžeme změnit své město a opustit komunitu Místního průvodce.

Jak nasbírat body Místního průvodce?

Body Místního průvodce se získávají vytváření obsahu pro Google Mapy (a služby Googlu obecně), doplňováním různých podrobností o místě či korekcí starých záznamů. V rámci akurátnosti citujme sám Google: Body můžete získávat pěti způsoby:

 • psaním recenzí o svých zážitcích;
 • přidáváním fotografií z navštívených míst;
 • zodpovídáním dotazů na podrobnosti o konkrétním místě;
 • přidáváním nových cílů do map;
 • opravami zastaralých zápisů.

Benefity místního průvodce

Benefity přispívající dostává, jak se postupně propracovává levely svého zapojení. Ty se zvyšují počtem získaných bodů. Na jednotlivých úrovních ho čekají?:

 • Level 1 (do 4 bodů) – informační měsíčník, semináře pořádané Googlem, v určitých zemích možnost zapojení se do soutěží pořádaných společností;
 • Level 2 (5 až 49 bodů) – vyzkoušení nových služeb a funkcí Googlu;
 • Level 3 (50 až 199 bodů) – odznáček Místního průvodce, pozvánky na akce pořádané Google ve vybraných městech, možnost diskutovat a moderovat diskuze Místních průvodců;
 • Level 4 (200 až 499 bodů) – 1 TB úložiště Google Drive bez dalších poplatků, každý rok dárek, možnost zařazení mezi vybraní místní průvodce na online kanálech;
 • Level 5 (přes 500 bodů) – přístup k novým produktům Googlu dřív, než budou veřejně prezentovány; pozvánky na konference pro místní průvodce.

Google sice neupřesňuje přepočet aktivity na body, to je ovšem nejspíš dáno tím, že celé rozhraní služby (či jeho lokalizace do češtiny) ještě moc nefunguje. Přesto je to nabídka velkorysá a pro jedince, kteří si svůj názor stejně neumí nechat pro sebe, jistě žádaná:) Krom webového přihlášení si nezapomeňte stáhnout nejnovější verzi Google Map (Android, iOS) pro mobilní miláčky, kteří vám s vytvářením místně relevantního obsahu značně pomohou.

Zdroje

 • Google Maps Blog