Z Opery se nám stal Prsten

Opera: ikona stabilní větve prohlížeče

Jeden prsten vládne všem,
jeden jim všem káže,
jeden všechny přivede
a do Opery sváže…

Pro Instaluj.cz SEO specialista a copywriter Daniel Beránek:

Opera mění logo a název společnosti

Opera rebrandovala. Prohlížeč napříč platformami dostane nové logo. A společnost doposud známá coby Opera Software ASA, se nadále bude zvát pouze Opera. Zda tyto změny změny identity bude následovat i stejně překotný vývoj browseru, zůstává neznámo.

Norská akciová společnost Opera Software ASA si k 20. výročí provozu nadělila nové jméno, nadále si bude říkat pouze Opera na znamení toho, že její aktivity dávno přerostly pouze vývoj softwaru. Novou podobu dostane také červené Óčko, které reprezentuje vlajkový produkt společnosti – prohlížeč Opera, ale také všechny online služby a v neposlední řadě společnost samotnou.

Nové Opeří óčko nabylo tříprostorové perspektivy ve spolupráci interního kreativního týmu s agenturami Anti a DixonBaxi- a taky podoby kruhu či až prstenu. Až to připomíná Prsten moci, který všechny produkty a služby Opery do jednoho sváže – alespoň se tak zdá dle vyjádření viceprezidenta Seana D’Arcyho: „Představujeme si nové logo Opery coby portál, který vás rychle přenese tam, kam míříte na webu. Třídimenzionální O symbolizuje bránu, která vám nabídne více: více obsahu, více dobrodružství, více odpovědí, více komunikace, více srandy, víc ušetřených dat, více ze života – ať už hledáte online cokoliv, Opera vám pomůže dosáhnout víc!“

Uštěpačné hlasy ovšem říkají, že Opera už tento prsten dávno získala ve verzi 12 a to, co se z ní stalo poté, je právě důsledkem působení jeho zhoubných sil.

Zdroje