Anonymous nezapomenou a neprominou střelný prach použitý 13. listopadu

Anonymous všemi sobědostupnými prostředky udeří na ISIS v rámci odplaty za zbabělé útoky ve Francii 13. listopadu 2015.

Anonymous logo

Pro Instaluj.cz SEO specialista a copywriter Daniel Beránek:

Anonymous vyhlásili válku Islámskému státu

Remember remember the fifth of November.
Gunpowder, treason and plot.
I see no reason why gunpowder, treason
Should ever be forgot.

Anonymous nemíní zapomenout, ani prominout zradu, spiknutí a použití střelného prachu 13. listopadu v Paříži.

Anonymous reagují na tragické události ve Francii vyhlášením války Islámskému státu, organizaci za odpovědné za zbabělé teroristické útoky, které 13. listopadu 2016 stály životy 126 civilistů. „Tyto útoky nemohou zůstat nepotrestány. Proto vás aktivisté skupiny Anonymous celého světa uštvou. Jo, vás, verbež, co vraždí nevinné oběti, uštveme vás stejně jako ty, co útočili v Charlie Hebdo,“ deklarují Anonymous v prohlášení na YouTube.

Stručnější, zřejmější, co do obsahu i prostředků jeho uskutečnění, je deklarace objevivší se v neděli 15. listopadu v podvečer: „Nenechte se splést. Anonymous je ve válce s Daesh [Daesh je jen jiné jméno používané pro danou teroristickou organizaci]. Náš odpor vůči Islámskému státu neustane. Ostatně, jsme také lepší hackeři. #OpISIS.“ OpISIS je anglickou zkratkou pro Operaci ISIS, která se má rovnat množství nejrůznějších útoků kybernetickými prostředky. Anonymous je spolčení decentralizované, anonymní a nepropojené standardními vztahy a prostředky, proto se jeho útoky mohou rovnat čemukoliv od pokusů 12letých školáků přes koordinované DDoS útoky anonymní masy po expertní sabotáže bezpečnostních specialistů. Poslední vyhlášení Operace ISIS po útoku na redakci bylo následováno hackováním a vyřazováním z provozu webů hlásajících propagandu Islámského státu, nahlašováním a blokací twitterových účtů a odkrýváním identit účtů sociálních sítí podílejících se na šíření téže nenávistné propagandy.

Zachycený komunikát kanálu přisuzovaný Islámskému státu obsahuje reakci někoho z dané organizace na Anonymous. Označuje je za idioty. Dále se ptá: „Co chtějí hackovat,“ odkazujíc k tomu, že zatím se Anonymous podařilo hacknout pouze email a twitterové účty spojené s ISIS. A zpráva uzavírá pokyny, jak se vyhnout potenciálním útokům ze strany Anonymous: „Neotevírejte žádné odkazy, pokud si nejste jisti jejich zdrojem. Neustále měňte svou IP adresu, nemluvte s lidmi na Telegramu, které neznáte, ani takovým neodpovídejte přes přímou zprávu na Twitteru.“

Některé snahy Anonymous vyvolávají pouze úsměv. Teroristům z ISIS by mohl ovšem brzo zmrznout na tváři. Organizace jakékoliv činnosti se neobejde bez komunikace a ta je uskutečňována prostředky, které jsou přístupné útoku kyberskupin typu Anonymous. ISIS se nejspíš brzo seznámí s tím, co Anonymous myslí heslem: „Neodpouštíme. Nezapomínáme. Očekávej nás.“

Pokud sami podezíráte nějaký profil Twitteru, YouTube či Facebooku ze spřízněnosti s islamistickými teroristy, můžete ho Anonymous nahlásit v uzavřené facebookové skupině Report ISIS accounts.

Zdroje