Window Bridge: aplikace všech systémů naportovat do Windows 10

Microsoft chce usnadnit portaci aplikaci všech platforem do Windows 10, pomůže mu k tomu balíček technologií Windows Bridge pro portaci z aplikací iOS, Androidu, aplikací webových i klasických desktopových.

ikona Windows 10

Pro Instaluj.cz SEO specialista a copywriter Daniel Beránek:

Windows Bridge: můstek iOS aplikací do Windows 10

Windows Bridge pro iOS je první vlaštovkou z balíku technologií Windows Bridge, která má usnadnit vývojářům převádět své programy z platforem iOS a Android a z podoby webový či klasických desktopových aplikací do verzí plně funkčních v prostředí Windows 10.

Microsoft pokračuje v tažení za přilákáním co největšího počtu nových uživatelů pomocí dalšího otevírání svého systému. Novou zbraní v tomto boji má být balík technologií Windows Bridge, jehož pomocí vývojáři aplikací jiných platforem snadno převedou své programy do designu a uživatelského prostředí Windows 10 – do podoby aplikací přístupných přes Windows Store.

Microsoft uvolňuje Windows Bridge pro iOS (dříve známý coby Project Inslandwood) nejprve coby náhled, plná verze bude dostupná na podzim. V tu dobu by se měl objevit ekvivalentní Windows Bridge pro Android (tzv. Project Astoria). Oba balíky by měly být open source – iOS klon byl již zveřejněn na síti GitHub. Nástroj pro Android je dle všeho aktuálně omezen pouze na portaci aplikací pro smartphony, nástroj pro iOS již nyní umožňuje portovat nejen aplikace pro telefony, ale i pro tablety a počítače.

Systém Windows 10 by pomocí Windows Bridge mohl získat nejen stovky a tisíce nových aplikací, ale – v což Microsoft určitě doufá – také nové uživatele.

Zdroje