Opera 28: starý pes, staré triky

Opera chce oslovit nové uživatele starými triky.

Opera: ikona stabilní větve prohlížeče

Pro Instaluj.cz SEO specialista a copywriter Daniel Beránek:

Opera 28: návrat synchronizace záložek

Opera od dvanácté verze ztratila mnoho příznivců. Změnila renderovací jádro, pozměnila mnoho funkcí – některé byly vypuštěny zcela. Největší novinkou osmadvacáté Opery je znovuobjevení se synchronizace záložek. Je to dostatečná pobídka k návratu ke kdysi oblíbenému prohlížeči?

Opera snad už napříště bude disponovat synchronizací záložek mezi svými instancemi na všech uživatelových zařízeních. Stačí ji zprovoznit přihlášením se do prohlížeče přes Můj účet Opery. Jeho ikonku busty v kolečku najdete vedle adresního řádku vpravo. Záložky jsou navíc nyní integrovány do našeptávače vyhledávání. A synchronizace by dle slov Opery neměla minout ani další data a nastavení prohlížeče.

Jinak Opera 28 přináší nový balík výchozích témat, snadnější fungování v celoobrazovkovém módu, lepší integraci v prostředí OS X a spoustu podružných změn. Zatím je to na boj s obecnou konkurencí ostatních prohlížečů – i s nově se formující přímou konkurencí v podobě prohlížeče Vivaldi – trochu málo. Alespoň co se desktopové verze Opery týče.

Zdroje