Vivaldi 1.1 si hraje s panely

Vivaldi přechází na nejnovější Chromium, čímž opouští podporu zastaralých systémů, přidává nejrůznější možnosti práce s panely a vylepšuje hibernaci panelů na pozadí.

Vivaldi logo

Pro Instaluj.cz SEO specialista a copywriter Daniel Beránek:

Vivaldi 1.1: lepší hibernace a práce s panely

Ani ne tři týdny po uvedení stabilní verze už Vivaldi aktualizuje. Sice v řádu desetinky, přesto zajímavými funkcionalitami a podstatnými změnami. Následuje Chrome v ukončení podpory starých operačních systémů i NPAPI pluginů, inovuje práci s panely a vylepšuje uspání listů.

Vivaldi 1.1 pohání pohání Chromium verze 50, i proto již nepodporuje Windows XP, Vista, a OS X starší 10.9 Mavericks. Opuštěny byly také pluginy postavené na NPAPI architektuře. Nejvíce novinek se pak dotklo práce s panely.

Novinky Vivaldi 1.1

  • možnost označení vícero panelů pro požadovanou akci pomocí SHIFT a CTRL;
  • hibernace (uvolnění načteného obsahu z RAM) takto označených panelů i panelů seskupených;
  • panely lze seskupovat hozením jednoho na druhý
  • ALT + kliknutí na křížek ouška panelu – zavření všech panelů krom vybraného;
  • další možnosti výběru zobrazení panelu po zavření aktivního – k volbě Předchozí list dle pořadí návštěvy přibyly možnosti Napravo a Nalevo.

Krom toho byla pro milovníky Opery 12 přidána volba importu panelu Rychlého přístupu; z našeptávače adresního řádku lze eliminovat konkrétní návrhy a rozbalovací menu se v tmavě variantě rozhraní již zobrazují tmavě.

Zdroje