Update Windows KB3156421: spousta oprav, jedna obtíž

Update KB3156421 přináší nejen spoustu oprav a optimalizací funkce systému, ale také jednu možnou obtíž – neskutečné zpomalení systému. Pokud by se Vás týkalo, zkuste vypnout Cortanu…

ikona Windows 10

Pro Instaluj.cz SEO specialista a copywriter Daniel Beránek:

Windows 10 KB3156421: spousta oprav a jeden zádrhel

Microsoft uvolnil kumulativní aktualizaci Windows 10 jak pro mobilní, tak pro desktopové verze systému. Vylepšuje fungování systému, aplikací a opravuje některé ze starších chyb. Co všechno přináší desktopová varianta (KB3156421) a jaký problém může způsobit?

Záplatovací úterek desktopům naservíroval aktualizaci KB3156421, která jednak povyšuje systém na Windows 10 verze 10586.318, jednak přináší tyto novinky:

  • zvýšení spolehlivosti napříč mnoha oblastmi fungování systému, zahrnujícími Cortanu, Bluetooth, Shell, Internet Explorer 11, Microsoft Edge, Miracast, USB;
  • oprava chyby paměťového úniku v případě mnohočetného otevření PDF souboru;
  • oprava zarovnání textu zprava doleva v Internet Exploreru 11 a Microsoft Edgi;
  • oprava omezení funkčnosti Bluetooth po probuzení z režimu spánku;
  • oprava chyby zabezpečení počítače při přihlašování, kdy nedocházelo k úplnému uzamčení po opakovaném zadání chybných přihlašovacích údajů;
  • oprava chyby práce s letním časem;
  • zamezení možnosti poškození karet typu CompactFlash, které hrozilo při vložení do čtečky karet;
  • vyřešení bezpečnostních problémů spojených s jadernými ovládači systému a s voláním vzdálených procesů komponentami Microsoft Graphics Component, Internet Explorer 11, Microsoft Edge, Windows Shell, Windows Journal, Virtual Secure Mode, Schannel, a Jscript.

Instalaci KB3156421 samozřejmě můžete uspíšit přes menu Nastavení – Aktualizace a zabezpečení – Windows Update – Vyhledat aktualizace. Na některých strojích ovšem dochází k drobnému problému. Systém po aktualizaci KB3156421 běží až podezřele pomalu. John Wink, vedoucí vývojářů pracujících na aktualizacích Windows 10 tuší, že chyba souvisí s vyhledáváním a operacemi umělé inteligence Cortany. Proto také uživatelům radí, jak dané nastavení vypnout. Vzhledem k tomu, že se jedná o nastavení v české jazykové oblasti nepřístupné (konkrétně radí vypnutí Cortany ohledně návrhů, připomínek a upozornění), doufáme, že vás tento problém nepostihne.

Pokud se chcete vyvarovat riziku abnormálního zpomalení systému, zabraňte mu v aktualizaci, jinak budete muset čekat až na opravu v dalším updatu.

Zdroje