Chromium opět rychlejší

Od 41. verze se na zpracování JavaScriptu v Chromiu podílí kompiler TurboFan. Postupně nahrazuje starší Crankshaft – do budoucna ho nahradí zcela. Nejenže si s kódem poradí i tam, kde Crankshaft nestíhal (asm.js), ale pracuje celkově s kódem efektivněji.

Chromium logo

Pro Instaluj.cz SEO specialista a copywriter Daniel Beránek:

Google Chrome opět zrychlí

Google Chrome a ostatní prohlížeče postavené na open-source projektu Chromium zrychlí. O práci s JavaScriptem se totiž do budoucna zcela postará nový a rychlejší kompiler TurboFan.

Vývojáři Chromia neustále vytáčí kód pohánějící projekt svobodného browseru k vyšším otáčkám. Od verze 41 novému kompileru JavaScriptu TurboFan se dostává stále více prostoru k práci a nepřímo jeho podílu klesá podíl práce starého kompileru Crankshaft. Což ústí v třiceti procentní zrychlení práce oproti starším sestavením prohlížeče (měřeno benchmarkem Octane).

Ben L. Titzer, softwarový inženýr a mechanik motoru TurboFan, popisuje jeho zrod: TurboFan byl postaven zcela od základů. Od počátku jsme chtěli dosáhnout kompileru schopného dosáhnout mnoha jedinečných vlastností. Optimalizuje větší podíl kódu než kompiler předchozí, podporuje flexibilní a dynamické režimy optimalizace a umožňuje snadnější údržbu a implementaci nových příspěvků. I díky tomu jsme jej mohli použít k kompilaci obtížnějších druhů kódu typu asm.js. A TurboFan již vykazuje velmi slibné výsledky.

V následujících měsících byl TurboFan měl zcela nahradit zastaralý Crankshaft, poskytnout mnohem rychlejší interakci prohlížeče s obsahem, a to aniž by jeho vývojáři museli do něj jakkoliv zasahovat.

Zdroje