Protože Nutellou i PC uchladíš…

Jak předvedli borci z CoolerMaster, netřeba vždy pasty termální. I když to není normální i Nutella občas stačí…

SEO specialista a copywriter Daniel Beránek

Pro Instaluj.cz SEO specialista a copywriter Daniel Beránek:

Nutella i počítač uchladí

CoolerMaster, hardwarový gigant známý především výrobou chladičů a chladících past, oslavil Mezinárodní den Nutelly po svém. Namazal ji na procesor a dokázal, že Nutellou můžete nahradit termální pastu – teda dočasně.

CoolerMaster se rozhodl nadělit Nutelle a geekům všeho světa k Mezinárodnímu dni Nutelly dáreček v podobě fórku a inspirace zároveň. V reálném testu dokázal, že se Nutella dá použít coby termální pasta – tedy komponenta potřebná k chlazení počítače. Dokonce i při maximální zátěži vykazoval procesor teplotu kolem 50° C, což je velmi dobrý výsledek.

Samozřejmě nasazení Nutelly by nebylo úplně nejlepší z dlouhodobého hlediska. Snadno totiž vyschne a v ten moment se procesor uvaří. Navíc obsahuje až příliš mnoho sodíku podílejícího se na korozi kovů. Pokud ovšem neodoláte alespoň krátkodobému namazání CPU čokoládovou pochoutkou, můžete se inspirovat postupem odborníků z CoolerMaster.

Nutella není prvním netradičním materiálem, který zkušebně nahradil termální pastu. Dalšími se staly Vegemite – kořeněná australská pochoutka ze zbytků pivovarských kvasnic – a zubní pasta. Ta je však vodivá, což není optimální vlastnost u materiálu roztíraného v blízkosti elektrických vodičů.

Zdroje