Retro ThinkPad 2: oživování nostalgie pokračuje

Koncept Retro ThinkPadu vzbudil takový ohlas, že se Lenovo rozhodlo problematiku dále prozkoumat. David Hill přichází se sérií dotazníků majících vyzjistit ty nejžádanější prvky klasického ThinkPadu.

Pro Instaluj.cz SEO specialista a copywriter Daniel Beránek:

Retro ThinkPad 2: Lenovo zjišťuje, které prvky jsou nejžádanější

Lenovo si všimlo enormního zájmu, který vyvolal koncept ThinkPadu klasického designu vybaveného moderním hardwarem. Šéf designérů David Hill se teď v sérii dotazníků snaží zjistit, které prvky starého ThinkPadu jsou ty nejoplakávanější.

Prvně administrovaný dotazník přinesl již náznaky toho, čeho si uživatelů ThinkPadů cení nejvíc. Je to design modelů T60, X220, X300 a X1. Jednoznačně je preferována sedmiřádková klávesnice před šestiřádkovou a to poměrem 80,3 % vs. 19,7 % hlasů dotázaných.

Dalšími zkoumanými preferencemi klávesnice jsou:

  • volba klasické (tzv. non-island) klávesnice vs. chiclet (island) klávesnice;
  • výška zdvihu kláves;
  • osvícení klávesnice (lampičkami z rámu, podsvícením klávesnice či obojím);
  • kombinace TrackPointu, jeho tlačítek s touchpadem a jeho tlačítky.

Nejméně průkazné výsledky přinesla otázka na podsvícení, proto ji autoři v druhém dotazníku rozsekli na buď podsvícení či svrchní osvícení lampičkami. Dále se dotazují na oblibu tlačítek webového Zpět a Vpřed umístěných vedle tlačítek směrových. Pokoušejí skalní fanoušky ThinkPadu dotazem na barvu Enteru: krom modré nabízejí ještě černou či specifikaci jiné. Zajímá je také upřednostňované provedení ovládání mikrofonu a hlasitosti, velikost displeje, jeho rozlišení, přístupnost dotyku, matné vs, lesklé provedení a poměr jeho stran (4:3, 16:10, 16:9 či 3:2). Druhý dotazník pak uzavírá nabídka všech možných LED světýlek, jejich barvami chtějí uživatelů svůj Retro ThinkPad rozzářit.

Ačkoliv například návrat 4:3 poměru stran displeje je velmi nepravděpodobné vzhledem k nedostupnosti těchto panelů u jejich výrobců (Hill), jsou autoři průzkumu připraveni všechny odpovědi zohlednit a zapracovat do následující ankety. Chcete-li i vy zavzpomínat a ovlivnit podobu možného Retro ThinkPadu, vyplňte první a druhý dotazník Lenova.

Zdroje