Samošifrovací SSD od SanDisku

SanDisk X300 SSD přichází s myšlenkou šifrovat hardwarově a rychleji. Jak si s tím poradí?

SEO specialista a copywriter Daniel Beránek

Pro SOOM.cz SEO specialista a copywriter Daniel Beránek:

SanDisk uvádí samošifrovací SSD X300

SanDisk chce nabídnout především firemním zákazníkům možnost šifrovat hardwarově a minimalizovat vliv na výkon zařízení.

Firmy čelí narůstajícímu počtu kyber útoků a firemní mobilní zařízení představují zvlášť citlivé místo při těchto útocích. Průzkum Forrester Research ukázal, že více než 32 % únosů korporátních dat je zapříčiněno ztrátou a odcizením firemních notebooků. A jen na 7 největších letištích se obchodním cestujícím ztratilo mezi červny 2012 a 2013 na 10 000 smartphonů, tabletů a notebooků.

S určitým řešením přichází SanDisk. Dle slov svého viceprezidenta Kevina Conleyho chce nabídnout firmám všech velikostí IT řešení spolehlivé, bezpečné a snadno přístupné vzdálené podpoře. Proto uvádí na trh SanDisk X300 SSD.

X300 využívá šifrovací hardware odpovídají certifikaci AES 256-bit FIPS 197 . Díky němu je nový SSD plně šifrovatelný jen s minimálním vlivem šifrování na výkon disku. Hardware je plně kompatibilní s TCG Opal 2.0 a Microsoft Encrypted Hard Drive. Ovládání usnadní implementovaný dashboard, Wave System’s Embassy Security Center a Wave Cloud 2014. Právě Wave Cloud slouží k vzdáleně správě a nastavení samošifrovacích disků.

Kapacity se pohybují od 64 GB po 1 TB. Podrobně bude X300 představen v červnu na Computexu. Všechny specifikace najdete u SanDisku.

Zdroje