Cortana míří i do Office

Microsoft chce hlasovou asistenci integrovat napříč celými Windows. Logicky další hostitelské prostředí poskytne kancelářský balík Office.

Microsoft logo

Pro Instaluj.cz SEO specialista a copywriter Daniel Beránek:

Office získají vlastní hlasovou asistenci

Microsoft chce integrovat funkce hlasové asistentky Cortany do kancelářského balíku Office. Ve Windows Phone Store je již aplikace zalistována, aktuálně coby prototyp interní bety. Nejprve zamíří do dotykového prostředí, posléze se jí dočkají i Office desktopová.

Integrace Cortany v podobě aplikace momentálně nazývané Work Assistant uživateli poskytne známé funkce – totiž prohledávání dokumentů a operace s nimi. Bude schopna pracovat s informacemi v systému (typu události a kontakty) a využívat vícero vstupů. Podle některých zpráv se na jejím vývoji podílí i sám Bill Gates, který nedávno utrousil poznámku, že pomáhá Microsoftu s projektem Osobního agenta – kouskem softwaru schopného si vše zapamatovat za uživatele a nabídnout mu organizaci těchto dat dle priorit.

Microsoft se vůbec chystá integrovat Cortanu napříč systémem – integrace v dotykových a desktopových Office jsou jen dalším mezikrokem tohoto procesu.

Zdroje