Retro ThinkPad 4: tak snad už naposled

David Hill se ve čtvrtém dotazníku jal zabývat vším možným – snad tj. tedy i dotazník poslední a příště už dá vědět s hotovým, novým Retro ThinkPadem

Pro Instaluj.cz SEO specialista a copywriter Daniel Beránek:

Retro ThinkPad 4: OS, baterka, logo a TrackPoint

Dotazníky sbírající preference ohledně Retro ThinkPadu si stále drží solidních 9 000+ respondentů na kus. Zaujetí fandů tedy neklesá a ti se snad stejně ochotně postaví i k otázkám dotazníku čtvrtého – tentokrát směřuje na operační systém, baterii, logo a TrackPoint.

David Hill nás jako pokaždé nejprve seznamuje s výsledky předchozího dotazování: „Vysoce preferovaný je výkonný procesor, ovšem s tím, že polovina uživatelů by chtěla dvoujádro a polovina čtyřjádro… Pouze klasický hard disk chce jen málokdo, většina volí výkon poskytovaný SSD.“ Oblíbeným portům dominuje USB, následuje ethernet a kupodivu designérů se na třetím místě usazuje čtečka SD karet. 

Většina dotazovaných si navíc nepřeje ani optickou mechaniku, ani šachtu pro druhou baterii – raději by stroj co nejtenčí a nejlehčí.

Čtvrtý dotazník se zabývá prostě vším možným. Uživatelé mají dát své hlasy:

  • výchozímu operačnímu systému;
  • řešení západek displeje;
  • provedení a umístění loga ThinkPad;
  • délce výdrže a provedení baterie;
  • provedení čepičky TrackPointu.

Lenovo chce nakonec zvědět, zda je respondent potenciálně jednorázovým kupcem či mnohakusovým nákupčím firemním a označení míru zaujetím celým sbíráním dat Hilla a jeho týmu. Svou troškou do Retro ThinkPad mlýnu můžete přispět i vy.

Zdroj