Microsoft Office 2016 již 22. září

I nové Office už se blíží – novinky zahrnují vyčnívající plnohodnotné ovládání bez ohledu na platformu, kolaborace přímo v desktopových instancích a nástroje umělé inteligence.

Microsoft logo

Pro Instaluj.cz SEO specialista a copywriter Daniel Beránek:

Microsoft Office 2016 již 22. září

V úterý 22. září se dočkáme nové verze balíku kancelářských aplikací Microsoft Office. Přinese mnoho dílčích novinek, z nichž nejvíc vyčnívají plnohodnotné ovládání bez ohledu na platformu, kolaborace přímo v desktopových instancích a nástroje umělé inteligence.

Dvaadvacátého září budou mít k dispozici nový Office domácí uživatelé. Správci multilicenčních verzí je mohou stahovat od 1. října. Aktualizační větev firemních Office byla rozdělena na dvě: tzv. Current Branch a Current Branch for Business. Current Branch bude aktualizovat co měsíc všechny bezpečnostní záplaty, opravy chyb a vylepšování funkčnosti. Current Branch for Business okamžitě doručí pouze záplaty bezpečnostních děr, ostatní aktualizace budou v rámci této větve uvolňovány pouze třikrát za rok. Microsoft de facto odladí svá Office na domácích uživatelích a zákaznících větve Current Branch. A firmám ochotným připlatit si za produkt, který nebude trpět nestabilitou, nabídne Current Branch for Business. Domácí uživatelé budou aktualizace Office 2016 přijímat bezpodmínečně na měsíční bázi.

Microsoft již dříve prezentoval a v preview verzích odhalil novinky Office 2016. Ve zkratce:

  • měli bychom je být schopni plnohodnotně provozovat bez ohledu na platformu;
  • sdílení dat mezi aplikace má být intuitivní;
  • kolaborativní funkce budou plně dostupné přímo v desktopových instancích;
  • funkčnost jednotlivých programů Office bude posílena umělou inteligencí v podobě nástrojů Tell Me (identifikace ovládacího příkazu pro aplikaci přímo v zadávaném textu), Clutter (rozpoznání méně důležitých e-mailů a jejich shromáždění ve stejnojmenné složce) a Insights (kontextuální dohledání informací k označenému textu přímo v aplikaci pomoci Bingu);
  • prevence ztráty dat byla rozšířena napříč celým balíkem Office 2016;
  • zdokonalena byla správa aktualizací, instalací a spouštění aplikací pro správce multilicenčních instancí (včetně např. managementu přenosu);
  • přibyla multifaktorová autentizace uživatelů;
  • byl usnadněno zadávání příkazů a dat (například funkce kontingenčních tabulek lze ovládat prostřednictvím klávesnice) a zjednodušena správa přístupových práv souborů Visio.

Z hlediska uživatelů samotných Office 2016 nejvíce potěší ty, kteří pravidelně pracují s Excelem. Usnadní jim práci s pokročilými funkcemi typu vytváření prediktivních řad, filtrace a vzájemné propojování importovaných dat aj.

Zdroje