Avast 2016: starý psisko s novými kousky

Avast aktualizoval své zabezpečovací produkty na verzi 2016…

avast logo

Pro Instaluj.cz SEO specialista a copywriter Daniel Beránek:

Avast renovuje svou bezpečnostní stáj ostruhami roku 2016

Avast přichází s novými verzemi svého balíčku Internet Security, Pro a Free antiviru, Avast Business Security a zabezpečením smartphonů Avast Mobile Security. Inovace má podobu vylepšení zabezpečeného browseru pro finanční operace SafeZone, zdokonalení funkce Zabezpečení domácí sítě a zcela nového správce hesel Avast Passwords, který lze používat na všech platformách.

Multiplatformní správce hesel Avast Passwords

Patrně největší novinkou aktuální verze zabezpečení od Avast je multiplatformní správce hesel. Ten uživateli umožňuje používat velmi silná hesla (generovaná samotnou utilitou), přičemž uživatel sám si musí zapamatovat jen heslo hlavní pro autorizaci v samotném správci hesel. Avast Passwords bude navíc synchronizován napříč všemi instancemi na všech zařízení a na všech platformách – díky čemuž lze z každé instance Avastu přistupovat ke všem zabezpečeným službám.

Krom toho lze nástrojem Avast Passwords:

  • prověřit sílu již použitých hesel;
  • smazat všechna hesla uložená v internetovém prohlížeči daného zařízení a
  • nechat se upozornit při ztrátě ověřovacích údajů v důsledku uniku dat.

Firma přichází s nástrojem z důvodu diskrepance mezi vnímaným nebezpečím plynoucích ze slabých hesel a reálného chování běžných uživatelů. Ředitel Avastu Vince Steckler to komentuje:

Ačkoliv se lidé právem obávají o své soukromí, panuje zde rozpor mezi mírou jejich obav a kroky, které podnikají k tomu, aby se ochránili. Z našeho průzkumu mezi českými uživateli PC vyplynulo, že téměř třetina z nich nevytváří pro přihlášení do svých účtů dostatečně silná hesla z důvodu, že jsou těžká na zapamatování. Tím, že jsou uživatelé nuceni pamatovat si mnoho různých hesel, cítí se zahlceni a mají tendenci nedodržovat bezpečnostní postupy. Právě to následně ohrožuje jejich soukromí.

Fičura je aktuálně implementována v aplikacích pro Windows, Android a iOS – podpora v macovském OS X se teprve připravuje.

Zabezpečený prohlížeč SafeZone

SafeZone je typickým zástupcem prohlížeče nabízejícího zabezpečený provoz při připojení k internetovému bankovnictví a službám finančních transakcí. Takovéto připojení je schopen identifikovat, nabídnout uživateli funkce zabezpečeného browseru, virtualizovat instanci aplikace v podobě tzv. Shielded Window (chráněné okno) aj.

Zabezpečení domácí sítě

Analytický nástroj Zabezpečení domácí sítě je nově schopna odhalit dalších 12 typů možných zranitelností v nastavení domácího routeru. Navíc umožňuje zkontrolovat bezpečnost domácí sítě coby celku jediným kliknutím – snadno tak identifikujeme potenciální problémy, ať už se vyskytují v připojení tiskárny, síťových úložišť či routeru.

Zdroj

  • Avast! Blog
  • Avast