Jak nevyvraždit famílii?

Slyšíš cupitání nožiček? Utíkej!

notebook

Operativní mobilita

Nesdílet stejný prostor – je prvním zákonem nestresované pozornosti. Při jakémkoliv šustnutí, zvuku či náznaku pohybu směrem k vám, zdrhejte. Cílem je dosáhnout opačné lokality vůči zbytku rodiny. Noťas stále připravený, mobil a další blbosti po kapsách. Vše nastaveno na maximální výkon, žádný šetření. Je třeba pracovat.

Murphyho zákony káží, že právě v těchto chvílích se poserou věci přímo spjaté s nabíjením: nabíječky, baterky a vůbec nejlíp hardware samotného nabíjení, který vyžaduje servisní zásah. Vše řešte okamžitě – tady jde totiž o životy.

Minimální komunikace

Při průchodu kolem milovaných všem dobrým lidem srdce rozkvetou… Serte na to. Nenavazujte oční kontakt. Strnule koukejte před sebe. Sakra vypadejte, že máte práci.

Optimální vnější dojem z vás musí být: ten je na těžkých oblbovácích. Vciťte se do toho. Buďte na ven otupělí. A když to nejde jinak, naperte se antidepresivy, barbituráty, anxiolytiky. Účinně tak ořežete vnější (a sociální:) rušiče.

Pomocné distraktory

Utkvělá pozornost je výbornej nástroj. Ovšem sama sebe vyčerpává. Obrací se proti sobě. A sama sebe ruší.

Zapojte hry, mobilní hry, sledování oblíbených sportu, vývoje sektorů ekonomiky. Ale pozor – žádná politika, žádný koronaviry – nic, co má potenciál nasrat. To už nejsou pomocné distraktory, ale distraktory skutečné.

Nízkopotenciální látky

Obdobný účinek jako lehké odvádění pozornosti má i konzumace všeho možného s malým dopadem na prožívání a chování.

Místo, aby pozornost kolísala, postupně se vyčerpávala a rozličně se čertila, zafixujete ji stále stejným podnětem v podobě chemické látky, potraviny, pochutiny:

  • místo 2 káv si dejte 8 doppios,
  • bafejte elektronickou cigaretku,
  • cpěte se dortíčky,
  • upište se čajovýmu bohu a dlouhými srky vychutnávejte horký čaj.

Cokoliv je dobrý, když to můžete udělat spoustukrát za den, aniž byste za 2 hoďky odpadli a skučeli někde na hajzlíku.

Serte na to

A nakonec – když už fakt nic nefunguje – jste obklopeni potomstvem, vysokofrekvenčním virválem, padajícími termíny a finanční katastrofou – serte na to. Svět není skutečný – je jen takový, jaký ho prožíváte.

Žádný termín ještě nikdy skutečně neuhořel. Není nic, co by se nedalo odkomunikovat. Odmítat je zdravé.

Úsměv na rtu a dobrou kartu!