HR Joking at Las Pegas

…než to hlava zapomene a prsty zleniví…

Už je to nějakej pátek – bylo vypsaný místo PR managera v Pegasu.

Už ani nevím v kterým: na Jaselské? Na Jiráskově? Nebo že by ve Znojmě? No každopádně hledali.

Tak jsem se tam vypravil. Fancy sídlo vedení za pár desítek mega. Dvě recepční. Pohovor vede chief personalistka a současný napůl účetní, napůl tiskový mluvčí (no né, nekecám). Co že vím o Pegasu (tak přebásním zprávu svýho brokera:), English speaking, test pojmů ekonomické závěrky (bla, bla, bla) a English test IQ. Nad složitě vyloženými příklady trojčlenky jsem se fakt už uculoval. Jen nějaká relevance PR mi tam chyběla.)

Prostě mi bylo něco divný. Takže když to pro mě nedopadlo, ani jsem se nedivil. Ale ono to nedopadlo ani pro jiné uchazeče – a z těch, co jsem viděl, žádný nevypadal, že by na pohovor zabloudil odněkud z Jelimánkova. Člověku svitne, až když se podívá, kdo je aktuálním tiskovým mluvčím: stále tentýž člověk.

Úzké vedení v drahé vilce patrně nehledalo nového člověka, ale chtělo ospravedlnit místo jednoho ze svých. Jejich tiskovky tedy nadále nebudou uchvacovat. Naštěstí pro ně – o tom jejich byznys není. Cyklu rezistentní obor s konzervativním navyšováním hodnoty svého investora vždycky najde. To v posledním roce potvrdil i vstup Jana Bárty, který do nich vrazil nějakou tu kačku.

Na závěr – pro právníky: tenhle post je čistě fiktivní a veškeré reálie zcela smyšlené:)

Daniel Beránek