Windows Redstone bude opožděný

Microsoftu se komplikuje práce na jádře OneCore jednotícím systémy napříč platformami. Proto veškerou pozornost věnuje právě jemu a vývoj ostatních funkcionalit, avizovaných pro povýšení Redstone, je upozaďován.

ikona Windows 10

Pro Instaluj.cz SEO specialista a copywriter Daniel Beránek:

Microsoft dělá z vývoje Redstone špatný vtip

Betatesteři Windows dostali nové povýšení 11102. To se v podání Microsoftu pyšní dvanácti stovkami různých změn. Při bližším pohledu to však vypadá, že vývojáři jen přidali jen jedno menu do Microsoft Edge. A co většině posměváčků uniklo?

Nový zkušební build 11102 Windows 10 přináší v podání Microsoft v podstatě jen nové menu historie v prohlížeči Microsoft Edge, které se inicializuje po kliknutí na šipku zpět prohlížeče. Gabe Aul (šéf vývoje operačního systému) sice deklaruje, že došlo ke 1 200 změnám, ty však v novém sestavení vlastně ani nejsou vidět. Za to se rozšířil seznam známých chyb – potěší například:

  • pád her při přechodu ze zobrazení v okně do plno-obrazovkového režimu;
  • nástroje typu Předčítání, Lupa a asistivní aplikace třetích stran jsou vystaveny občasným problémům a pádům. Pokud jste jakýmkoliv způsobem závislí na předčítání, či technologiích usnadňujících interakci s počítačem, měli byste se tomuto buildu vyhnout;
  • v Centru Akcí se nezobrazuje tlačítko připojení;
  • při pokusu o aktualizaci se může vyskytnout chybová hláška tvrdící, že vaše Wi-Fi karta není kompatibilní s Windows 10 aj.

Komunita testerů z vývojářů Windows tropí šašky, když jejich počínání komentuje: „Takže jste v podstatě přidali jednu funkcionalitku a oznámili deset nových, známých chyb.“

V této situaci se dostává jen málo pozornosti důležitým změnám, které se týkají např. jádra OneCore. OneCore má sjednotit všechny varianty Windows: počítače, tablety, telefony, herní konzole a další zařízení využívající tento operační systém. Možná ovšem ani sám Microsoft nechce obracet pozornost svých uživatelů k vývoji jádra OneCore. Při práci na něm totiž byly odhaleny jakési interní chyby, které nebyly blíže specifikovány, a které si vyžádají časově náročné opravy. Toho důsledkem Microsoft také odložil veškeré práce netýkající se OneCore či interního fungování systému. Dá se tak očekávat, že update Redstone nebude obsahovat dříve oznámené funkcionality.

Zdroje