Windows 10: první kumulativní update už je tady!

Windows 10 přináší první větší balíček aktualizací KB3081424. Kumulativní update má nějakých 325 MB, záplatuje nespočet funkcí, stahuje se a naštěstí i aktualizuje velmi rychle.

ikona Windows 10

Pro Instaluj.cz SEO specialista a copywriter Daniel Beránek:

Windows 10: první servisní balíček během několika dní

Desítky jsou venku jen pár dní, už se však chystá první servisní balíček. Microsoft mu dle všeho bude Service Release 1 a měl by se objevit každým dnem. Přinese doladění drobností, vylepšení stability a především opravy celé hromady chyb nového systému.

Vývojáři Microsoftu prý nepřestali na novém systému pracovat v momentě jeho uvolnění. Aktuální verze Windows 10.0.10240 by měla být každým dnem – dle zdrojů obeznámených s plány Microsoftu – záplatována balíkem oprav Service Release 1. Některé z oprav jsou již uvolňovány v rámci automatických aktualizací, finálně jich má být mnohonásobně víc.

Service Release 1 nepřinese sice žádné nové funkcionality, měl by však doladit drobnosti, vylepšit stabilitu systému a především korigovat většinu chyb jednak dopředu hlášených účastníky Insider Program, jednak masivně oznamovaných po oficiálním uvedení finálních Windows. „Nikdo v Microsoft nepracuje na Windows 11,“ říká viceprezident společnosti Terry Myerson. „Ale máme skupinu vývojářů tvrdě makajících na několika velmi zajímavých updatech Windows 10, které již brzy naservírujeme insiderům.“

Velký update Windows 10 zvaný Redstone by měl přijít v roce 2016. Ovšem ještě předtím – nejspíš v říjnu tohoto roku – se objeví střední update interně přezdívaný Threshold Wave 2. Ten má krom oprav a vylepšení samotného systému zahrnovat nové aplikace na psaní zpráv, telefonování a práci s videem integrované ve Skypu a patrně také podporu doplňků v prohlížeči Microsoft Edge. Dle Myersona se Microsoft snaží ještě vylepšit výdrž baterie mobilních zařízení provozujících Windows 10: „Rád bych řekl, že jsme dosáhli nejlepší životnosti baterie, ale právě teď se pohybujeme na úrovni výdrže, která přišla s upgradem Windows 8.1. Usilovně se snažíme systém aktualizovat tak, aby jeho životnost byla ještě lepší.“

Zdroje

Aktualizace 6. 8.: balíček už je venku

Balíček oprav pro Windows 10 již byl uvolněn. Nese kódové označení KB3081424 , má na 325 MB dat a povahu kumulativního updatu – tedy obsahuje všechny již dříve uvolněné aktualizace a také několik nových – celkem jich je opravdu hodně. K uživatelům se dostane automaticky prostřednictvím automatických aktualizací – netrpěliví ho můžou inicializovat přes Nastavení – Aktualizace a zabezpečení – Windows Update – Vyhledat aktualizace. I přes svou velikost se stahuje celkem rychle. Vyžaduje restart.

Microsoft balíčku dle Gabriela Aula (šéfa vývoje operačního systému) Service Realease 1 neříká: „je to prostě jen kumulativní aktualizace oprav různých chyb“.

Zdroje