Anniversary Update je už RTM

Insider Preview 14393 Windows 10 = RTM verze výročního updatu.

ikona Windows 10

Pro Instaluj.cz SEO specialista a copywriter Daniel Beránek:

Výroční update je připraven na vydání aka Windows 10 IP 14393

Dva týdny před oficiálním uvedením velkého Výročního updatu Windows 10 přichází jeho náhled pro insidery, který je označován coby verze připravená k vydání. Tomu ostatně odpovídá i absence funkčních novinek a akcent na odladění jednotlivých částí obrozeného systému.

Desktopová varianta dosáhla dle zvěstí své RTM verze – tedy podoby, v jaké systém bude 2. srpna uvolněn (RTM = ready to manufacturing). Oznámené opravy a vylepšení zahrnují pouze:

  • zvýšení spolehlivosti nabídky Start, Cortany a Centra akcí a
  • možnost bezproblémově připojit iPod coby úložiště.

Přetrvávající, známé chyby se týkaly pouze zařízení Surface Book a Surface Pro, na nichž mohlo dojít k selhání systému v důsledku konfliktu s ovladačem webkamery – chyba byla ovšem několik hodin po uvolnění buildu odstraněna. Při aktualizaci tak bude špatný ovladač rovnou odstraněn a Windows Update nabídne nový, bezproblémový.

Mobilní a další verze systému disponují delšími seznamy známých chyb – je proto možné, že pro odpovídající zařízení budou ještě uvolněny další testovací sestavení. Pokud se do doby oficiálního vydání desktopové verze objeví nové opravy a vylepšení, dostanou pravděpodobně podobu aktualizačního balíčku, který se rovnou nainstaluje a stáhne s Výročním povýšením.

Zdroje