Lenovo ideacentre Stick 300: počítač do kapsy od saka

Ani Lenovo nezaostává za trendem miniaturizace desktopů do kapesního zařízení – přichází s Lenovo ideacentre Stick 300, kterému stačí HDMI, monitor a bezdrátové spárování s myší a klávesnicí k vytvoření plnohodnotného počítače.

Pro Instaluj.cz Instaluj.cz:

PC tyčinka od Lenova: ideacentre Stick 300

Lenovo přichází se svou kapkou do mlýna miniaturizace desktopů do kousku kapesního hardwaru. Za 129 dolarů si tak můžete pořídit počítač schopný utáhnout běžné kancelářské aplikace a webový provoz, který se vám vejde do kapsičky od saka. K jeho zprovoznění stačí HDMI a bezdrátově spárovat klávesnici a myš.

Lenovo v podobě Lenovo ideacentre Stick 300 představuje miniaturizované zařízení, které po připojení přes HDMI udělá i z hloupé televize chytrý počítač. Poslouží mu k tomu procesor Intel Baytrail Z3735F, až 2 GB operační paměti, až 32 GB úložiště a konektivita zajištěná WiFi klasických standardů b/g/n, Bluetooth 4.0 a porty: 1 x HDMI, 1 x Micro USB 2.0 a čtečka SD karet.

Daná výbava samozřejmě není určená pro výpočetně náročné aplikace, ale měla plně postačovat coby druhý/třetí/čtvrtý přenosný počítač třeba na cesty – proměně staré telky v multimediální centrum a proměnám i jiných odložených kusů hardwaru v počítač v kuchyni/garáži apod. Jun Ouyang, vicepresident Lenovo, účel zařízení komentuje: Vzali jsme v potaz potřebu výpočetního výkonu cestovatelů, byznysmenů a rodin – a došli k závěru, že všem těmto skupinám by bylo ku prospěchu zařízení, které by bylo skutečně přenosné a finančně dostupné. Záměrem Lenovo ideacentre Stick 300 je poskytnout právě těmto uživatelům svobodu a mobilitu pořádného výkonu v malinkém balení.

Malinkaté balení rovná se tyčinka o rozměrech 100 x 38 x 15 mm, které bude dodáváno s Windows 8.1 s Bingem s možností bezplatného upgradu na Windows 10. Systém nebude zcela aplikací prost – bude na něm předinstalována tříměsíční trial verze Microsoft Office 365. Zajímavá verze přenosného počítače v podobě Lenovo ideacentre Stick 300 bude dostupná v online shopu Lenova v nejbližší době.

Zdroje