Jak odložit aktualizace a upgrade Windows 10?

Chcete pozdržet aktualizace či upgrady Desítek? Na týdny, na měsíce, na neurčito? Pak by se šiklo vědět, jak na to!

ikona Windows 10

Pro Instaluj.cz SEO specialista a copywriter Daniel Beránek:

Windows 10: jak pozdržet automatické aktualizace?

Také nemáte důvěru v dopracovanost uvolňovaných aktualizací Desítek? Nechcete se nechat ohrožovat nefunkčností, nedoladěností nových updatů a vyhýbáte se plýtvání časem na opravu naprostých zbytečností? Pak nejspíš oceníte odložení aktualizací a upgradů Windows 10 a budete je aktualizovat, až budou plně funkční.

Při odložení aktualizací a upgradů Windows 10 se nové funkce Windows 10 nebudou a instalovat po dobu až několika měsíců. Nemusíte se přitom ani obávat ztráty zabezpečení systému tím, že byste přišli o záplaty bezpečnostních děr. Odložení aktualizací a upgradů totiž nemá vliv na záplatování počítače – bezpečnostní aktualizace jsou z tohoto odložení vyloučeny.

Windows 10 edice Pro

Uživatele edice Pro odloží aktualizace snadno pomocí nastavení systému. Prostě navigujte v menu: Nastavení – Aktualizace a zabezpečení – Windows Update – Upřesnit možnosti a zaškrtněte možnost Odložit upgrady. Hotovo.

Windows 10 edice Home

Služba Windows Update for Business, která mj. umožňuje pozdržet aktualizace a upgrady, se nachází i v Home edicích Desítek. Jen se k ní nedostaneme přímo jako v Pro verzích:

  • otevřeme Editor místních zásad skupiny (např. pomocí příkazové řádky vyvolané dvojhmatem Win + R a příkazu gpedit.msc);
  • proklikáme se menu Konfigurace počítače – Šablony pro správu – Součásti systému Windows;
  • v Součástech systému Windows vybereme vpravo Windows Update a rozklikneme;
  • ve volbách Windows Update najdeme Odložit upgrady a aktualizace, rozklikneme, zaškrtneme Povoleno a dole nastavíme počet měsíců a týdnů, po které chceme aktualizace a upgrady pozdržet, případně pozdržíme aktualizace a upgrady na neurčito volbou Pozastavit upgrady a aktualizace;
  • potvrdíme a máme hotovo.

Možnost úpravy tohoto nastavení v Home edicích Microsoft nezamýšlel, proto je tento postup pouze na vlastní riziko.