Anonymous vrací úder v Operaci Charlie Hebdo

Anonymous nechtějí jen nečinně přihlížet či činit prázdná gesta. Masovou vraždu v Charlie Hebdo chápou jako událost, za níž musí následovat „masivní odplata“.

Anonymous logo

Pro SOOM.cz SEO specialista a copywriter Daniel Beránek:

Operace Charlie Hebdo: Anonymous nebudou nečinně přihlížet

Anonymous stojí na straně demokratických práv a svobod. Teroristický útok v redakci satirického týdeníku Charlie Hebdo chápou jako agresi vůči svobodě tisku a projevu – navíc násobenou neomluvitelnou vraždou civilistů. Hledáček odvety již zacílil první komunikační uzly teroristů.

Anonymous prostřednictvím twitter účtu #OpCharlieHebdo vyjádřili kondolenci rodinám padlých při nedávném řádění v Charlie Hebdo. Nyní chystají odplatu za útok na základní principy svobodné společnosti: Je zjevné, že někteří jedinci si nepřejí, aby existovalo právo jakýmkoliv způsobem vyjádřit svůj názor. Anonymous vždy bojovali za právo na svobodu slova a nikdy nedovolí, aby bylo pošlapáno tmářstvím a mysticismem.

Operační rámec Anonymous je jasný – patří do něj internet, datové toky, komunikace… A chtějí udeřit právě zde: Ochromíme teroristické weby, zničíme jejich účty na sociálních sítích, zveřejníme každý kousek informace o každém teroristovi, na kterého narazíme. Nespočneme, dokud nebudou na kolenou.

První DDoS se uskutečnil v sobotu. Ochromena byla stránka ansar-alhaqq.net považovaná za web francouzských džihádistů. Několik hodin po útoku byl web opět funkční, nyní se zdá být znefunkčněn. Do repertoáru Anonymous samozřejmě spadají i větší a sofistikovanější operace než několikahodinový DDoS. Co bude následovat, uvidíme. Zatím svým cílům vzkazují: We do not forgive. We do not forget. Expect us.

Zdroje