Firefox Test Pilot dostal 3 nové doplňky

Testovací program Firefox Test Pilot se rozrostl o tři nové doplňky – Page Shot, Min Vid a Tracking Protection.

Mozilla Firefox

Pro Instaluj.cz SEO specialista a copywriter Daniel Beránek:

Firefox testuje tři nové fičury

V rámci programu Mozilla Test Pilot můžete už od května zkoušet experimentální funkce, které v případě, že se dočkají pozitivního ohlasu, posléze Mozilla začlení i do samotného Firefoxu. Již uvolněné funkce Activity Stream, Tab Center, No More 404s a Universal Search nově doplňují Page Shot, Min Vid a Tracking Protection.

Page Shot

Page Shot je snímač obrazovky doplněný sdílecími funkcemi. Pohodlně s ním vymezíte snímanou oblast (výběr lze upravovat – nemusí být na první dobrou) a dáte uložit na web pageshot.net Mozilly (defaultně je nastaveno uložení na 14 dní, nicméně lze je specifikovat od 10 minut po neurčito). Odtud jej lze pohodlně sdílet buď linkem, nebo mailem či přímo na sítě Facebooku, Twitteru a Pinterestu. Také jej můžete okamžitě stáhnout a vymazat. Web Page Shotu vám navíc umožní procházet takto pořízené snímky coby náhledy a také v nich vyhledávat pomocí tagů, které vytváří z meta titulku snímané stránky a textu, který je na snímku.

Min Vid

Min Vid je vyskakovací okýnko videa, obdoba fičury video pop-out z Opery. Po odkliknutí ikonky Min Vid přímo ve videu, toto vyskočí do samostatného okýnka, které má vlastní ovládací prvky včetně možnosti přesunutí okénka, jeho minimalizace či opětovného vyskočení do panelu. Bohužel v době testování se funkce nerozběhla ani pro jedno testované video.

Tracking Protection

Tracking Protection (čili ochrana proti sledování) není fičura zcela nová. Nicméně doteď byla defaultně spouštěna jenom v anonymním režimu. Chcete-li se tedy ochránit před prvky, které mapují váš pohyb napříč internetem i v běžném režimu – aniž byste používali Noční sestavení Firefoxu, či se šťárali v pokročilých nastavení about:config – můžete k tomu použít tento doplněk.