2 GB Google cloudu zdarma za rychlý Security Check

Google opět naděluje 2 GB svého cloudu za rychlou kontrolu zabezpečení účtu – a to i těm, které obdaroval již loni. Kdy akce končí se zatím neví, ale na místě chtivých bych neváhal.

Google G logo

Pro Instaluj.cz SEO specialista a copywriter Daniel Beránek:

Google opět naděluje 2 GB cloudu za kontrolu zabezpečení

Google dlouhodobě podporuje bezpečnější chování svých uživatelů nejen na internetu, ale především v prostředí služeb poskytovaných touto společností. Při příležitosti Dne bezpečnějšího internetu Google nadělí 2 GB diskového prostoru zdarma navíc každému, kdo provede kontrolu zabezpečení svého Google účtu. Jak na to?

Den bezpečnějšího internetu připadá na 9. února. Již v loňském roce tuto událost americký gigant oslavil rozdáním 2 gigabajtů svého cloudového prostoru každému, kdo si prošel zabezpečení svého účtu. Letos se nabídka opakuje:

U příležitosti Dne bezpečnějšího internetu 2016 vám Google věnuje 2 GB bezplatného úložiště na Disku, pokud provedete kontrolu zabezpečení. Nabídka je k dispozici pouze pro vybrané účty a měla by se ve vašem účtu zobrazit během několika dnů.

I když Google deklaruje, že se dárek vztahuje jen na vybrané účty, zatím se neobjevily hlasy těch, na které by se nedostalo. Stačí prostě jen navštívit web Kontroly zabezpečení, zkontrolovat, či pozměnit údaje pro obnovení, připojená zařízení, nastavení přístupu méně zabezpečeným aplikacím a oprávnění webových aplikací pro přístup k účtu – a rázem máme o 2 GB cloudového prostoru u Google více.

O úspěšnosti získání dalšího prostoru sdíleného aplikacemi jako je Gmail, Google Fotky, Disk Google, Google Keep aj. se můžete přesvědčit na stránce Úložiště na Disku. Ta se po chvilce aktualizuje a objeví se nová kapacita vašeho cloudového úložiště.

Na akci zvlášť sympatické, že platí i pro ty, kteří ji využili v roce 2015. Ti tak mají bezplatně k dispozici 19 GB prostoru.

Zatím není jasné, kdy odměna za kontrolu zabezpečení vyprší. Očekává se, že se k tomu Google vyjádří v nějakém blogpostu. Loni možnost získání 2 GB trvala cca týden – až do 17. února. Pokud tuto možnost nechcete propásnout, měli byste ji využít co nejdříve.

Zdroje

  • Google