Kim Dotcom opět zasahuje

Tlouštík sedící na prameni Megauploadu Kim Dotcom se vrací s novým úložištěm, s novými vymoženostmi a možností obnovit data z původního Megauploadu.

Pro Instaluj.cz SEO specialista a copywriter Daniel Beránek:

Kim Dotcom: Třetí příchod a obnova dat Megauploadu

USA stíhaný provokatér, internetový byznysmen a otec legendárního Megauploadu Kim Dotcom, vyvíjí nové, cloudové úložiště. Má být náhradou za FBI zablokovaný nejen za Megaupload.com, ale i za Číňanům prodaný Mega.nz. Přinese velmi zajímavé provozní parametry – a co víc – i opětovný přístup pro uživatele  k datům Megauploadu. Co všechno Kim plánuje a kdy to hodlá spustit?

Služba, jejíž jméno dle Kima lidi potěší, má nahradit především Megaupload.com, který byl odstaven před necelými 5 lety při razii na Novém Zélandu. Kim kvůli němu stále ještě bojuje o nevydání do Spojených států, v nichž čelí obviněním z organizovaného zločinu, praní špinavých peněz, vydírání a porušování autorských práv. Megaupload byl totiž víc warezové semeniště než jen tak nějaké úložiště.  

Nová platforma má být nejlepším výtvorem Kima. Nabídne 100 GB cloudového prostoru zdarma, ničím nelimitované přenosy dat a šifrování end-to-end. Sám říká: „Jsem nadšený ze všech nových a inovativních fičur, které se chystáme na stránku implementovat.“ Sice odmítá sdělit bližší podrobnosti, ale v globálu by se mělo jednat o možnost synchronizace mezi všemi uživatelovými zařízeními při neomezeném datovém přenosu.

Slibuje i velmi silné zabezpečení komunikace: ta bude šifrována end-to-end (obsah mohou dekódovat jen koncové body) a uživatelům zpříjemněna provedením on-the-fly. Způsob šifrování on-the-fly (aka za letu) umožňuje přístup ke všem souborům po zadání klíče pro všechny aplikace daného uživatele a jedno heslo šifruje neomezené množství dat. Největší radost by mohli mít majitelé prémiových účtů Megauploadu, ale podle tweetu Kima: „Překvápko: většina účtů z Megauploadu bude obnovena v Premium verzi na novém Megauploadu. 100 000 000 uživatelů už první den. Očekávejte email:)“ Nedočkavcům navíc slibuje kupón pro beta přístup do služby – stačí jen tweetnout #Megaupload is coming back.

Služba prý bude spuštěna 20. ledna 2017 (k pátému výročí razie, která ukončila činnost Megauploadu). Nezbývá než Kimovi a jeho nové službě popřát, aby jej Nový Zéland nevydal, a podařilo se mu dostát vlastních slov. Ty totiž zůstala nenaplněna v případě taktéž Kimem spuštěných Mega.nz (který nakonec skončil v rukou čínských investorů a sám Kim se vyjádřil v tom ohledu, že jeho používání již není bezpečné) a decentralizované sítě, alternativy internetu, MegaNet. U toho ovšem Kim tvrdí: „mobilní sítě a zařízení stále ještě nejsou dostatečně vyspělé pro mou vizi projektu MegaNet a jeho beta pravděpodobně nebude spuštěna před rokem 2018.“

Zdroje