Na darknetu se dá i nedá najít cokoliv. Dá, protože tam opravdu cokoliv je, a nedá, protože se to nedá najít. V podstatě už musíte vědět, kde to je, takže nejde o hledání v pravém smyslu slova. Do této situace vstupuje vyhledávač Grams.

Grams je torový vyhledávač. Prohledává black markety deep webu. Momentálně indexuje znovuzrozenou SilkRoad2, dále The Pirate Market, Mr. Nice Guy, Evolution, C9, Agora a BlackBank. Grams admin Gramsadmin říká: Budu tento týden přidávat filtr jednotlivých trhů, takže budete moct prohledávat i jen ty, které vás zajímají.
Jinak je prý vyhledávající algoritmus podobný Googlu: Skóre jednotlivých výsledků ovlivňuje délka listingu, množství uskutečněných transakcí a počet kladných recenzí.
Vzhled Grams humorně odkazuje na Google – i položkou I´m feeling lucky – ta ovšem asociuje jiné lucky stavy než googlovská.
Krom černých tržišť by se do budoucna na Grams mohly objevit další výsledky. Gramsadmin kontaktuje další stránky hlubokého netu s nabídkou indexace jejich obsahů. Grams momentálně operuje na adrese, kterou snaživí snadno najdou;).
Gramsadmin se od Googlu inspiruje i využitím reklamního prostoru. Brzo totiž přibydou placené výsledky vyhledávání, podobné Google Adwords – ovšem s tématikou odpovídající hledaným produktům: drogy, zbraně, útočný software a nelegální služby.
Grams už byl i přivítán mezi weby darknetu – několikahodinovým sejmutím DDoS.
Zdroje
SEO specialista a copywriter Daniel Beránek: expert na výkonově orientované SEO, Local Business SEO, datový a technický copywriting a budování brandu.
Odborné know-how a zkušenosti:
komunikace a psychologie: Mgr. psychologie, Mgr. žurnalistiky a komunikačních studií, novinářská praxe
SEO, weby, síťařina: vlastní praxe od 2013, každodenní práce s WP aj. CMS, webdesign, technická optimalizace vč. výběru webserverů, úprav .htaccess, výběru hostingu a CDN aj.
IT security: několik let přispívání pro SOOM.cz: portálu o IT security a hackingu + zaměření i na IT security v další novinářské praxi
e-commerce: příprava měsíčníku Novinky e-commerce pro eshop developera Shopsys, vlastní copywriting a SEO pro eshopy
retail: vybudování, provoz, osobní prodej a všechny ostatní aktivity v rámci maloobchodních prodejen pro bratra, vlastní retail: opakovaná účast na vánočních trzích – viz. Vánoční trhy: marže a umění prodat tisíckrát jinak