BlackBerry kupuje šifrovací specialisty Secusmart

BlackBerry se snaží dohnat Blackphone – poskytnout komplexní řešení zabezpečení komunikace a dat smartphonu. Proto koupilo německé odborníky na bezpečnost Secusmart.

ikona střetu black hat a white hat

Pro Cnews.cz SEO specialista a copywriter Daniel Beránek:

BlackBerry dohání Blackphone, kupuje specialisty na šifrování

BlackBerry kupuje německou společnost Secusmart. Ta se zabývá bezpečností digitálních a analogových komunikací. Obě firmy již v minulosti spolupracovaly např. na zabezpečení mobilních zařízení německých vládních představitelů, včetně Angely Merkelové.

„Spojení technologií Secusmart a BlackBerry již nyní splňuje nejvyšší bezpečnostní nároky Spolkové vlády Německa a NATO pro utajovanou komunikaci,“ komentuje výhody fúze Hans-Christoph Quelle, výkonný ředitel Secusmart.

„Vidíme příležitost nabídnout technologie Secusmartu firemním a vládním zákazníkům BlackBerry všude na světěm,“ dodává. Koupě Secusmartu je logickou reakcí BlackBerry na čerstvě uvedený Blackphone od společnosti Silent Circle.

Ten coby první představuje tržně dostupný produkt, skýtající výhody spojení hardwarového a softwarového zabezpečení veškerých komunikací. Obavy BlackBerry z konkurence jsou oprávněné, o Blackphone již v předobjednávkách údajně projevilo zájem pár nikoli nevýznamných firem. Konkrétní jména nebo prodejní čísla ale zatím neznáme, abychom mohli Blackphone hodnotit.

Zdroje