Chrome: jak obnovit defaultní nastavení i z experimentů

Ať už Vám Google Chrome jenom nejede, nebo jste ho prostě dodrbali nespočtem pokusů s experimentálními nastaveními, lze ho obnovit do výchozího nastavení – i bez ztráty jakýchkoliv důležitých uživatelských dat a nastavení.

Google Chrome

Pro Instaluj.cz SEO specialista a copywriter Daniel Beránek:

Jak resetovat Google Chrome do výchozího nastavení?

Blbne Chrome? Padá vám, nereaguje, kurzor se vizuálně pohybuje jinde, než fakticky interaguje s prvky webu? Patrně je na čase resetovat ho do výchozího nastavení a vyčistit tak od možných vlivů způsobujících nefunkčnost.

Ať už vám Google Chrome nefunguje samo od sebe, v důsledku změn experimentálních nastavení nebo třeba kombinací faktorů, které se projeví po aktualizaci na nejnovější verzi, lze jej obnovit do továrního nastavení a znovu jeho funkčnost vyzkoušet ještě předtím, než byste na něj zcela zanevřeli a odinstalovali ho.

Postup je jednoduchý – a ani děsivě znějící obnovení původního nastavení (zavánějící ztrátou uživatelských dat a nastavení) není vůbec tak horké, jak by se mohlo zdát.

 1. Otevřete Menu (ikonka tří čárek vpravo nahoře);
 2. zvolte Nastavení a pak zcela dole Zobrazit rozšířená nastavení;
 3. opět zcela dole najdete Reset nastavení, který spustíte stejnojmenným tlačítkem.
 4. Chrome vás ještě varuje, že veškerá nastavení budou obnovena na původní hodnoty – totiž: „bude resetována domovská stránky, stránka nové karty a vyhledávač, budou deaktivována rozšíření a uvolněny všechny karty. Budou také vymazána ostatní dočasná data a data uložená v mezipaměti, jako jsou soubory cookie, obsah a data webů.“ Netřeba se ale ničeho bát a dát Resetovat a prohlížeč restartovat.

Fakticky se Chrome pouze odskinuje. Rozšíření zůstanou k dispozici, pouze jsou deaktivována. Veškeré záložky zůstávají. Pouze se uvolní připnuté karty, vymaže nabídka rychlého přístupu na Nové kartě a dočasná data.

Pokud ovšem patříte mezi nenapravitelné hračičky, je možné, že tento reset nepomůže obnovit plnou funkčnost Chrome. Ovšem coby nenapravitelný hračička taky víte, že musíte:

 • dostat se do nastavení experimentálních funkcí – zadáním příkazu chrome://flags;
 • Obnovit u všech experimentů výchozí nastavení (tlačítko nahoře vpravo);
 • optimálně opět Chrome restartovat (ostatně dole na kartě se nejspíš objeví hláška, že Změny se projeví po příštím restartu prohlížeče).

Nyní je prohlížeč zcela navrácen původním nastavením a měl by být funkční. Pokud vám schází některá uživatelská data či nastavení, obnovte je synchronizací dané instalace aplikace pomocí přihlášení se do browseru:

 • otevřete Nastavení;
 • zvolte Přihlásit se do prohlížeče Chrome;
 • zadejte uživatelské jméno a heslo.

Pokud máte synchronizaci chráněnu heslem, odklikněte Rozšířená nastavení synchronizace, zadejte heslo do políčka Heslová fráze a potvrďte OK.

V testové situaci kupodivu ani toto neobnovilo motiv browseru, i když je běžně synchronizuje do nových instancí aplikace. V takovém případě nezbývá než zajít do Internetového obchodu Chrome – zvolit Motiv – dohledat a nainstalovat požadovaný motiv.

V tomto momentu by měl být Chrome opět plně funkční a přizpůsoben uživateli. Po přihlášení do svého emailu zjistíte, že vám Google poslal upozornění na Nové přihlášení z aplikace Chrome v zařízení [operační systém]. Je to proto, že resetovaný prohlížeč považuje za zcela nový zdroj přístupu ke svým službám.

Zdroje

 • Google