Microsoft Edge: bez podpory Silverlightu

Microsoft Edge Silverlight podporovat nebude – není to totiž zastaralý Internet Explorer. Microsoft tedy nebude podporovat vlastní technologii v ústřední aplikaci nových Windows 10.

Microsoft Edge

Pro Instaluj.cz SEO specialista a copywriter Daniel Beránek:

Microsoft Edge nebude podporovat Silverlight

Gigant z Redmondu vykouzlí nejeden ironický úšklebek. Jeho prohlížeč příští generace Windows Microsoft Edge se totiž zbaví podpory nepříliš oblíbené technologie Silverlight. I proto bude v Desítkách zachován Internet Explorer, který má pomoci překlenout všemožné problémy s kompatibilitou.

Microsoft Edge bude výchozím prohlížečem Windows 10. Aby obstál v náročné konkurenci prohlížečů Velké pětky, bylo osekáno a značně zrychleno původní jádro Internet Exploreru Trident. V důsledku těchto změn nové jádro Edge nebude podporovat rozšíření založená na ActiveX, a tím pádem ani přehrávač Silverlight.

Vývojáři Microsoft Edge tento obrat vysvětlují: Důvody těchto změn zahrnují objevení se životaschopných a zabezpečených mediálních řešení založených na HTML5 doplňcích. Microsoft bude nadále podporovat Silverlight. A na prohlížeči nezávislé silverlightové aplikace budou nadále Silverlight používat. Jeho podpora bude také zachována v Internet Exploreru 11, takže webu se Silverlightem bude možno zobrazovat i v prostředí Windows 10. Již nyní vyzýváme společnosti využívající Silverlight k mediálnímu přenosu, aby započaly přechod na řešení založená na DASH/MSE/CENC/EME a využívaly jednotné, DRM-interoperabilní pracovní prostředí založené na CENC. To totiž představuje nejšířeji vzájemně kompatibilní řešení napříč prohlížeči, platformami, zařízeními i typy šířeného obsahu.

Uživatelé se obecně nekompatibility Edge s obsahem nemusí bát. Silverlight je houfně opouštěn všemi velkými portály ve prospěch HTML5. Například jeden z největších poskytovatelů streamovaného videa Netflix nahradil Silverlight HTML5 už v roce 2013.

Zdroje