i2Ninja: bankovní noční můra s křídly I2P

ikona střetu black hat a white hati2Ninja je bankovní malware spojující schopnosti velkých peněžních malwarů se zašifrovanou anonymní komunikací pomocí neviditelné internetové vrstvy I2P.

I2P je využívá C&C server při ovládání botnetu, zadávání příkazů, updatúm SW a aktualizacím injections. Krom toho je i2Ninja vybaven fičurami peněžních malwarů jako jsou HTML injections, FTP grabber, email grabber, grabber webových formulářů Exploreru, Chromu a Mozilly či třeba PokerGrabber speciálně určený pro pokerové online herny.

Dalším speciální featurou i2Ninjy je zákaznická podpora v podobě tiketovacího systému přímo zabudovaného do softwarového rozhraní. Kupec malwaru tedy může vesele komunikovat s autory, zařazovat požadavky a dostávat odpovědi při zachování naprosté anonymity zašifrovaného I2P prostředí. Dle získaných informací je help desk i2Ninja dostupný 24/7.

I2Ninju prodává skupina Torpig/Sinowal na ruském černém trhu. Objevil ho výzkumný tým firmy Trusteer při projíždění fór o P2P trojanech. Dík své komplexitě a především zabezpečení anonymní komunikace přes I2P i2Ninja směle konkuruje takovým větvím malwaru jako jsou Zeus, Citadel, Ramnit, Spyeye a další.

Zdroje