Microsoft refunduje podvedené zákazníky Windows Store

Microsoft razantně přistoupil k řešení kauzy zbytečných a klamavých aplikací na Windows Store – většinu už smazal, zákazníky refunduje a zavádí certifikaci programů.

Microsoft logo

Pro Instaluj.cz SEO specialista a copywriter Daniel Beránek:

Microsoft vrátí peníze podvedeným zákazníkům Windows Store

Microsoft se snaží zachránit pověst svého aplikačního obchodu a razantně přistoupil k řešení problému klamavých aplikací. Stahuje zavádějící a zbytečné aplikace, refunduje jejich oběti a stanoví nový způsob certifikace programů.

Microsoft se rozhodl agilně přistoupit k řešení kauzy podvodných aplikací ve Windows Store. Jeho mluvčí nedávno připustili, že firma o aplikacích, které užívají závádějících popisů, klamou či jsou zcela bezcenné, ví. Nyní Microsoft odstranil na 1500 různých „programů“ z aplikačního obchodu a slibuje refundovat jejich nákupy oklamaným zákazníkům.

Krom toho chce Microsoft napříště zabránit klamavému jednání těch, kteří aplikace do Windows Store umísťují. Proto nyní přichází s požadavky na certifikaci programů, které mají být do aplikačního obcodu zařazeny. Shrnuje je v dokumentu Windows Store app certification requirements a mimo jiné zahrnují požadavky na…

  • Pojmenování – musí jasně a přesně odpovídat funkci programu;
  • Kategorie – program bude muset být přesně zařazen do kategorií dle svých funkcí a účelu použití;
  • Ikony – ty musí být napříště rozlišeny od ikon jiných programů tak, aby se zabránilo podvádění uživatelů.

Microsoft změny komentuje: Tyto revidované zásady musí splnit všechny nově přihlašované aplikace a updaty aplikací stávajících – a to jak v desktopovém Windows Store tak i v mobilním Windows Phone Store. Také přezkoumáváme stávající zápisy ve Windows Store s cílem identifikovat tituly, které nejsou v souladu s požadavky naší nové certifikace… Žádný proces však není dokonalý, proto prosíme uživatele, aby nahlásili jakékoliv problémy, se kterými se setkají při používání Windows Store. Buď přímo pomocí odkazu v aplikačním obchodu, nebo přímo emailem na reportapp@microsoft.com.

Klamavé aplikace se na Windows Store vyrojily mimo jiné v důsledku motivační politiky samotného Microsoftu. Ten chtěl prostřednictvím aplikačního obchodu nabízet co nejvíce programů a utilit, a proto vývojářům vycházel velmi vstříc. Poslední fáze této vstřícnosti se rovnala odměně 100 dolarů za každou umístěnou aplikaci do celkové výše odměny 2000 dolarů na hlavu. Mnoho vykuků tedy Windows Store zaplavilo 20 zbytečnostmi a snadno inkasovalo tučnou odměnu.

Zdroje