Od 41. verze se na zpracování JavaScriptu v Chromiu podílí kompiler TurboFan. Postupně nahrazuje starší Crankshaft – do budoucna ho nahradí zcela. Nejenže si s kódem poradí i tam, kde Crankshaft nestíhal (asm.js), ale pracuje celkově s kódem efektivněji.
Pro Instaluj.cz SEO specialista a copywriter Daniel Beránek:
Google Chrome opět zrychlí
Google Chrome a ostatní prohlížeče postavené na open-source projektu Chromium zrychlí. O práci s JavaScriptem se totiž do budoucna zcela postará nový a rychlejší kompiler TurboFan.
Vývojáři Chromia neustále vytáčí kód pohánějící projekt svobodného browseru k vyšším otáčkám. Od verze 41 novému kompileru JavaScriptu TurboFan se dostává stále více prostoru k práci a nepřímo jeho podílu klesá podíl práce starého kompileru Crankshaft. Což ústí v třiceti procentní zrychlení práce oproti starším sestavením prohlížeče (měřeno benchmarkem Octane).
Ben L. Titzer, softwarový inženýr a mechanik motoru TurboFan, popisuje jeho zrod:
TurboFan byl postaven zcela od základů. Od počátku jsme chtěli dosáhnout kompileru schopného dosáhnout mnoha jedinečných vlastností. Optimalizuje větší podíl kódu než kompiler předchozí, podporuje flexibilní a dynamické režimy optimalizace a umožňuje snadnější údržbu a implementaci nových příspěvků. I díky tomu jsme jej mohli použít k kompilaci obtížnějších druhů kódu typu asm.js. A TurboFan již vykazuje velmi slibné výsledky.V následujících měsících byl TurboFan měl zcela nahradit zastaralý Crankshaft, poskytnout mnohem rychlejší interakci prohlížeče s obsahem, a to aniž by jeho vývojáři museli do něj jakkoliv zasahovat.
Zdroje
- Chromium Blog
- Phoronix.com
- Chromium.org